Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sezon letni na Zamku Malborskim rozpoczęty! Zobaczyliśmy jak powstają średniowieczne stroje, oręż, a nawet mydło! - 22-23.04.2017

 Sezon letni na Zamku Malborskim rozpoczęty! Zobaczyliśmy jak powstają średniowieczne stroje, oręż, a nawet mydło! - 22-23.04.2017 fot. W. Mocny
Zjazd na 20-lecie kapituły rycerstwa polskiego, targi odtwórców historii, wizyta wiceministra Jarosława Sellina, a nawet turniej rycerski - te i wiele innych wydarzeń zainaugurowały sezon turystyczny w Malborku. Wiceminister Sellin zdradził nam, że Zamek Malborski ma duże szanse poparte przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na dofinansowanie projektu europejskiego na rekonstrukcję bulwarów nad Nogatem oraz pozostałości architektury obronnej m.in. murów miejskich.

Od 21 kwietnia podwoje Zamku w Malborku były otwarte dla wszystkich ciekawych tajników rekonstruktorskich. Można było dowiedzieć się jak dawniej wyrabiano sztylety, noże i miecze ze stali damasceńskiej, a nawet ich rękojeści. Nie zabrakło też prezentacji wyrabiania glinianych, średniowiecznych garnków i dzbanków. Interesująco przedstawiało się stoisko z mydłami wytwarzanymi wedle pradawnych receptur... W sumie przez całą imprezę przewinęło się ok. kilkudziesięciu wystawców.

 

Nie zabrakło też konferencji odtwórców historycznych oraz debat pomiędzy grupami rycerskimi.

 

Oczywiście dzień specjalny w Muzeum Zamkowym nie byłby tym samym bez turnieju rycerskiego, poprzedzonego wygłoszeniem Kodeksu Rycerskiego. Słowem każdy kto w ostatni weekend odwiedził zamek w Malborku na pewno nie żałował.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.