Wydanie nr 219/2020, Czwartek 6.08.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wincenty, Felicysym, Stefan, Jakub, January, Just, Namir, Nasław, Oktawian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Polne drogi są w lepszym stanie. Apel o niezwłoczny remont drogi wojewódzkiej 515 koło Dzierzgonia – 21.03.2017

Krajobraz na drodze wojewódzkiej 515 w miejscowości Ankamaty jest podobny do tego na księżycu. Wyrwy i koleiny są tu tak duże, że już możemy wypatrywać kierowców trenujących do rajdu Dakar. Entuzjazmu jednak wśród samorządowców, przedsiębiorców i mieszkańców z tego powodu jakoś próżno oczekiwać.

Droga wojewódzka 515 jest zarządzana przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Jak informuje burmistrz Dzierzgonia, Elżbieta Domańska:

- są tu odcinki nie remontowane nawet od 40 lat. Najgorsza sytuacja jest w miejscowości Ankamaty. Podróżowanie takimi drogami stanowi ogromne zagrożenia dla życia i zdrowia. Dlatego wszyscy jednym głosem domagają się niezwłocznej naprawy.

 

Materiał wideo poniżej:

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
tragedia
tragedia 21.03.2017, 18:05
Kolejny materiał, który i tak pozostanie zostawiony bez żadnego odzewu ze strony województwa
Może warto było by w jakich sposób pociągnąć do odpowiedzialności właścicieli firm, które na terenie gminy prowadzą przewóz żwiru/piachu z kilku wyrobisk żwirowych z okolic Dzierzgonia? Przeładowane naczepy + wózek z całą pewnością przyczyniają się w znacznym stopniu do pogorszenia jakości nawierzchni. Wystarczy przejechać się drogą Dzierzgoń-Żuławka Sztumska i zobaczyć w jakim stanie jest droga, a właściwie zaczyna się na niej robić podobna "nawierzchnia" jak na ww. "drodze". A była w bardzo dobrym stanie, dopóki "TIR-y" ze żwirem nie przeniosły się na nią z "55-ki"
Ankamaty
Ankamaty 21.03.2017, 15:55
Najlepiej jest wstawić znak do 40 i jak cos sie stanie to twoja wina.... a o stanie samochodu juz nie wspomnę....
kierowca
kierowca 21.03.2017, 15:47
faktycznie drogi dojazdowe do Dzierzgonia w opłakanym stanie ale czy te występ Genowefy to nie początek kampanii wyborczej już wie co by zrobiła w gminie w sprawie dróg Ela też wiedziała co zrobi jak zostanie burmistrzem lud uwierzył i co? teraz następna zaczyna występy pod wybory , od takich burmistrzyń uciekajmy daleko!!!!!!!
Obserwator
Obserwator 21.03.2017, 21:10 (odpowiedź do kierowca)
No niektórzy jak rządzili też obiecywali. Obecna burmistrz widać gołym okiem ze stara się A nie tylko gada.
urzędnik
urzędnik 21.03.2017, 21:48 (odpowiedź do Obserwator)
Ty obserwator albo źle obserwujesz albo siebie nie słyszysz bo jest w rzeczywistości odwrotnie więcej gadania niż pracy w godz pracy składanie przez fejsa życzeń znajomym ale petenta nie przyjmie poza określonym terminem bo jest zapracowana yyyyyyyy