Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Inwestycje drogowe w trzech gminach za ok. 4 mln zł – 15.03.2017

Powiat sztumski: Inwestycje drogowe w trzech gminach za ok. 4 mln zł – 15.03.2017 fot. Archiwum/profil FB Leszek Tabor
Dziś odbyło się spotkanie dotyczące remontu ul. Kochanowskiego. W spotkaniu uczestniczył Wojciech Cymerys starosta sztumski i Antoni Downarowicz, wicestarosta oraz Leszek Tabor, burmistrz Sztumu. Przebudowa tej ulicy odbędzie się w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który obejmie także odcinki dróg gmin Dzierzgoń i Stary Dzierzgoń.

Całość inwestycji w trzech gminach zamknie się w kwocie ok. 4 mln zł.

Remont ul. Kochanowskiego będzie dopełnieniem do przebudowanego w niedalekiej przyszłości skrzyżowania z ulicami: Mickiewicza i Baczyńskiego.

 

 

- Starostwo sztumskie otrzymało pieniądze na modernizacje ul. Kochanowskiego od ul. Spokojnej aż do ogródków działkowych – informuje Leszek Tabor na swoim profilu FB. - Dzisiaj dyskutowaliśmy też nad drugim etapem modernizacji tej powiatowej drogi. Dokumentacja jest gotowa/rondo na skrzyżowaniu Kochanowskiego i Nowowiejskiego a plan modernizacji na 2018 r., jak powiat dostanie dotacje z budżetu państwa na lokalne drogi.

 

 

Na sam remont ul. Kochanowskiego mieszkańcy długo nie mogli się doczekać. Wspomniane zapowiadane prace są jednak częścią większej inwestycji w ramach „Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dotacja wojewódzka na wspomniane inwestycje wyniosła 1,9 mln zł. Wkład własny powiatu to 1,016 mln zł, a pozostałych gmin 1,057 zł.

 

Wspomniane inwestycje drogowe prócz ul. Kochanowskiego dotyczą odcinków w gminie Dzierzgoń – ul. Reja, w gm. Stary Dzierzgoń – Monesterzysko Wielkie – Matule Górki.

 

Na załączonych zdjęciach przedstawiamy wygląd ulicy Kochanowskiego sprzed roku. Obecnie drzewa te zostały wycięte.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.