Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Radni zdecydowali o nowej sieci szkół. XXVI sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu – 21.02.2017

21 lutego radni przyjęli uchwałę w sprawie nowej sieci szkół dla gminy Dzierzgoń. W trakcie obrad poruszono m.in. temat służby zdrowia, tablicy nad Dzierzgonką oraz kupna nowego samochodu dla urzędu.

Porządek posiedzenia:

Zapraszam na XXVI sesję Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która odbędzie się w dniu 21 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 15:30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Porządek obrad obejmuje:

1)Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2)Przyjęcie ewentualnych zmian zgłoszonych do porządku obrad.

3)Przyjęcie protokołu z XXV sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.

4)Przedstawienie informacji z działalności Burmistrza Dzierzgonia w okresie między sesjami.

5)Wnioski i zapytania.

6)Projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

7)Wolne wnioski radnych.

8)Komunikaty Wiceprzewodniczącego Rady.

9)Zamknięcie sesji.

 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE NOWEJ SIECI SZKÓŁ ZNAJDĄ PAŃSTWO W ZAŁĄCZONYCH PLIKACH.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Załączone pliki do pobrania (2)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Grzegorz Murawski
Grzegorz Murawski 26.02.2017, 11:25
Na forum oczywiście nie jestem w stanie odpowiedzieć....no własnie komu, czemu? Jeśli ktoś ma tyle odwagi to dlaczego chowa się za sukienką mamy i boi napisać kim jest?Może czas otrzepać spodenki i wyjść z piaskownicy? Jestem wręcz przekonany że prywatnie się znamy Mimi więc dlaczego nie powiesz mi tego w oczy?. Przyznaję że pytanie moje podobnie jak i na innym lokalnym portalu było źle zadane, ponieważ na pytanie do uczniów: Czy chcecie mieć dłuższe wakacje prawie zawsze padnie odpowiedź że tak. Nie ważne że będą musieli później chodzić w soboty do szkoły czy zostawać po godzinach, ważne że było pytanie a to że respondenci nie znali dokładnie szczegółów odpowiedzi jest nieistotne. Podobnie było i w tym przypadku, byłem święcie przekonany że rodzice znają dokładny opis obu wariantów (tak przekonywała również Pani Burmistrz), co niestety okazało się nieprawdą. Myślę także że na spotkaniu w sali SP co trzeba oficjalnie powiedzieć Burmistrz powinna przedstawić obydwa warianty a mieszkańcy powinni sami wyciągnąć wnioski i stwierdzić gdzie jest więcej plusów a gdzie minusów czego nie zrobiła, co nie zmienia faktu iż moje odczucie jest takie iż większość chciała wariant z jedną szkołą. Od razu odpowiem tym którzy będą chcieli skomentować moje niby "tłumaczenie", nie tłumaczę się tylko informuję wyborców gdyż jestem na ich utrzymaniu i jestem im to winien. Tworzenie wiecznie sztucznych problemów ma za zadanie odwrócić od tych właściwych. Każdy może tu napisać oczywiście co chce ale prawda jest taka że chodzi tu o walkę dwóch stron, stanowiska, wpływy i aby jak najwięcej ugrać dla siebie i powiem to głośno że obydwu stron!!! Wszyscy którzy chcieliby tą patologię ukrócić są niemile widziani, ale wierzę w mądrość wyborców. Ostatnie działania pokazały że trzeba podjąć dalsze, bardziej efektywne kroki w celu poprawy przekazu informacji w naszej gminie. Życzę miłej niedzieli wszystkim i uśmiechu na co dzień.
lolo
lolo 27.02.2017, 09:53 (odpowiedź do Grzegorz Murawski)
ale żeś się chłopie wypocił prawie jak Domańska na spotkaniu z rodzicami ale nic konkretnego nie napisałeś poza tłumaczeniem się jak robisz to często a efektów zero
Meszek
Meszek 23.02.2017, 08:58
Jeszcze jedno...Mufa sonda to dzieło Waszego Radnego p. Murawskiego...tylko, że niestety nie przewidział, że wyniki będą takie... więc dorobił do tego ideologię...
Grzegorz Murawski
Grzegorz Murawski 23.02.2017, 14:10 (odpowiedź do Meszek)
Jeśli już ktoś powołuje się na moje nazwisko to proszę aby nazwiskiem się również podpisywał no chyba że uważa się tylko za człowieka od " meszania".
Sonda dała jasną przewagę dla wariantu dwóch szkół ale do momentu gdy przestano "meszać " w głowie rodzicom i rzeczywiście dowiedzieli się jak obydwa warianty wyglądać będą. Nawet Ci co brali udział w sondzie a później w osobistej rozmowie dowiadywali się o rzeczywistym wyglądzie zmieniali swoje zdanie. Ja odniosłem wrażenie że większość rodziców chce wariantu z jedną szkołą dlatego też taką decyzję podjąłem. Czy jest ona właściwa czy tez nie naprawdę trudno teraz określić, pokaże to czas. Jeśli okaże się że za 2, 3 czy 5 lat potrzeba będzie np dwóch szkół rada może to zweryfikować. Powinien iść jasny przekaz, mieliśmy 3 szkoły podstawowe i nadal będziemy tyle mieć, tworzyć kolejną czwartą w czasach niżu demograficznego mija się z celem, zwłaszcza że na wiele rzeczy w gminie jest brak środków a kolejna, czwarta szkoła wiązałaby się z dodatkowymi kosztami. Pozdrawiam
Mimi
Mimi 26.02.2017, 08:37 (odpowiedź do Grzegorz Murawski)
Nie wymaga się honorowych zachowań od ignorantów, jednak zwykła przyzwoitość i samoocena powinna panu... panie Murawski podpowiedzieć, że swoim zachowaniem ośmiesza pan lokalny samorząd, a rozpowiadane przez pana kłamstwa i to... medialne „bicie piany” niczemu dobremu nie służą.
Patrząc na dotychczasowe pana „zasługi”, pewnie... za parę lat, mało kto będzie pamiętał, że sprawował Pan funkcję Radnego.
Gdy w politykę bawią się lansiarze, mający „parcie na szkło”, osoby o wybujałym ego i zerowych walorach moralnych, to ich wielkie przedwyborcze deklaracje prowadzą jedynie do... wielkich kompromitacji.
Anonim
Anonim 26.02.2017, 10:31 (odpowiedź do Mimi)
Nie mów o honorze....nie macie go ani krzty, wiem co pisze bo miałem wątpliwa przyjemność poznać Was, A radny Murawski ma przynajmniej odwagę pisać pod swoim nazwiskiem. Ja nie muszę bo odpisuje na anonim.
Meszek
Meszek 24.02.2017, 08:04 (odpowiedź do Grzegorz Murawski)
Panie Murawski ja nie jestem osobą publiczną...zabrałem głos na podstawie tego co zaobserwowałem....i patrząc na Pana działanie nie bardzo widzę w nim sens...Ale zapomniałem, że jest Pan ,, niezależny"... od opinii publicznej
mmm
mmm 23.02.2017, 12:05 (odpowiedź do Meszek)
do tego p.....głosował za wariantem domańskiej
Meszek
Meszek 23.02.2017, 08:34
Rudi wszystko zweryfikuje czas... Szkoła Podstawowa funkcjonowała dobrze, mając dobre wyniki nauczania. Teraz powstaje twór niezgodny z ideą reformy. A Twoja władza tłumaczy dobrem dzieci... To zwykła perfidia... chodzi o oszczędności ... choć jednocześnie łatwą ręką wydaje się prawie 100 tysięcy na zakup samochodu dla Urzędu (przecież musi być terenówka).

ryś bryś
ryś bryś 23.02.2017, 23:14 (odpowiedź do Meszek)
Szkoła Podstawowa może i funkcjonowała dobrze ,ale jeśli chodzi o wyniki nauczania to akurat powątpiewam, czy ktoś przeprowadził ankietę nt korepetycji i ich skali?. Nowy dyrektor powinien zreformować podejście nauczycieli do pracy (nie wszystkich - są b. dobrzy pedagodzy) ,tu nie chodzi o konkurencję wśród uczniów , ale wśród nauczycieli.
Do pracy RODACY i Alleluja .
zaniepokojony
zaniepokojony 24.02.2017, 08:00 (odpowiedź do ryś bryś)
Rysiu brysiu czas pokaże...czy ten model, który powstaje osiągnie podobne wyniki. Śmiem twierdzić, że nie... No, ale ważne, że uda się wyczyścić kadrę SP z niepokornych ludzi
ryś bryś
ryś bryś 24.02.2017, 11:54 (odpowiedź do zaniepokojony)
Zaniepokojony(o siebie?) nie martw się o wyniki , niech tylko każdy robi co do niego należy. Hamulcowym, leniuszkom i osobom o innej wizji rozwoju Szkoły trzeba powiedzieć BYE. Nie mieszaj niepokornych z leniuchami i V kolumną.
zaniepokojony
zaniepokojony 27.02.2017, 08:15 (odpowiedź do ryś bryś)
Rysiu strasznie zakompleksiony jesteś. Jestem zaniepokojony m.in. takimi argumentami i takim stosunkiem. Ta instytucja ma się dobrze...Leniuchów i V kolumny poszukaj w swojej radzie i murach innej szkoły...
vvvv
vvvv 22.02.2017, 19:10
nasza władza rozwaliła zakłady ,które działały w naszym mieście: ADM , RTI teraz poszły szkoły niby dla dobra dzieci teraz zabieracie się za Ośrodek Zdrowia może do końca kadencji uda się zniszczyć wszystko i zostanie tylko KRAM z firm dobrze presperujących radni obudźcie się z letargu póki jeszcze można coś uratować w tej gminie , na tej tablicy która tak przeszkadza przewodniczącemu proponuję reklamę Kramu ,
Rudi
Rudi 22.02.2017, 20:34 (odpowiedź do vvvv)
Jeżeli już coś rozwalila to tylko stary układ który nie może się z tym pogodzić! !! Może szanowny autor postu da jakieś argumenty na rozwalenie adm czy rti!? Z tego co widzę to adm prosperuje ok. RTI też ma się dobrze . A że obecna władza chce pediatry to ból ??? Kazda matka chce zeby był. I to nie świadczy o rozwalaniu czegokolwiek A raczej o troske. Proponuję czasami wyjrzeć poza czubek własnego nosa i interesów.
Mufa
Mufa 22.02.2017, 21:52 (odpowiedź do Rudi)
Ludzie to widzą i wiedzą. Szkoda ze oni nie. Jak oni przy władzy to ok A jak większość jest za tym samym np reforma edukacji to źle. I sonda ze żal. .......ot taka demokracja. ..oderwana od koryta
radny
radny 23.02.2017, 09:22 (odpowiedź do Mufa)
zastanawia tylko po co były te spotkania ta sonda to mydlenie oczu jak to mówi burmistrz wszystko dla mieszkanców yyy i dla dobra dzieci, a może z oszczędności na dzieciach kupi się samochód do gminy na dotacje w tym przypadku nie ma co liczyć bo minister powiedziała wyraźnie że będą dotowane małe szkoły i znowu dobrze podjęta decyzja daje gminie w plechy brawo radni bezradni !!!!!!!
ryś
ryś 23.02.2017, 15:27 (odpowiedź do radny)
Drogi radny, oszczędności będą nie na dzieciach tylko na nauczycielach.
Zero nadgodzin, a w to miejsce zatrudnić świeżą krew, której jeszcze się chce.
vvvv
vvvv 22.02.2017, 21:13 (odpowiedź do Rudi)
może Rudi to rudy, co powiesz na milion w plecy w ADM
,,,,,,,
,,,,,,, 22.02.2017, 17:58
przewodniczący widzi małą tablicę która szpeci a co powie o szpetnym domku jak idzie do garażu , a widzą ten dom dzieci idące do szkoły jak szpeci buda garażowa nad rzeką bądź dziurawa buda pomiędzy garażami