Wydanie nr 21/2021, Czwartek 21.01.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Agnieszka, Patrokles, Epifani, Jarosław, Jarosława, Krystiana, Józefa, Awit, Awita
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

DZIERZGOŃ: Lekkie spowolnienie prac i nieco wyższe koszty przy przebudowie remizy strażackiej – 07.02.2017

DZIERZGOŃ: Lekkie spowolnienie prac i nieco wyższe koszty przy przebudowie remizy strażackiej – 07.02.2017 fot. W. Mocny
Mimo zimy nadal trwają prace przy przebudowie remizy strażaków OSP Dzierzgoń. Przypomnijmy, że przetarg na tę inwestycję ogłoszono 13 lipca ub. r.. Z powodu nieznacznych zmian w sposobie posadowienia budynku koszty budowy nieznacznie wzrosły.

Szacunkowa kwota inwestycji wynosiła 836 tys. zł, teraz jest to 871 tys zł. Przy ul. Krzywej widać już wyraźnie nowe ściany, a całe przedsięwzięcie mimo niesprzyjającej aury posuwa się naprzód. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu, termin zakończenia prac – sierpień 2017 r. nie został zagrożony, mimo że prace w zimie nieco spowolniły.

 

Przypomnijmy, że wcześniej konieczne było rozwiązanie problemów z gruntem słabej nośności, co rozwiązano poprzez wylanie płyty fundamentowej. Nie można było wykorzystać, z uwagi na słabe podłoże, starych fundamentów. Konieczne było również wykonanie prac geologicznych.

 

- Obecnie budowana jest więźba dachowa – informuje Jerzy Sulim, z-ca kierownika inwestycji gminnych i planowania przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu. - Instalujemy nowe elementy więźby dachowej, po tym nastąpi przykrycie dachu panelami dachowymi. Jeżeli ten element będzie za nami, dalsze prace wykonamy dużo łatwiej (prace wykończeniowe i instalacyjne – przyp. red.).

 

Na pewno aura z niskimi temperaturami ma pewien wpływ na szybkość, ale i możliwość samej pracy.

 

- Nawet przy temperaturach bliskich zeru roboty murarskie bywają bardzo utrudnione, a niekiedy wręcz niemożliwe do prowadzenia – dodaje J. Sulim. - Jeśli chwilowo nie ma ruchu na budowie, to nie znaczy, że coś jest nie tak. Trzeba cierpliwie czekać na lepszą pogodę. Wedle najnowszych informacji jest szansa, że w marcu, a najdalej w kwietniu br., te wszystkie główne roboty aż do stanu surowego będą ukończone, a pozostaną jedynie prace wykończeniowe.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec Dzierzgonia
Mieszkaniec Dzierzgonia 20.05.2017, 20:26
Artykuł powstał dość dawno i szkoda, że wówczas tego nie zauważyłem. Prace na budowie prowadzone były i są w sposób skrajnie niechlujny, urągający sztuce budowlanej. Trzeba nie mieć wstydu, aby na oczach mieszkańców w taki sposób marnotrawić publiczne pieniądze. Bardziej wygląda to na kleconkę, niż na budynek. I kto zezwolił na wykonanie dachu z blachy trapezowej na takim historycznym budynku?! Ale jak to Dzierzgoniu: rączka rączkę umyje, tu się podsypie, tam posmaruje, i będzie pani zadowolona. Wszystko to wygląda na jakiś niesmaczny żart.