Wydanie nr 270/2020, Sobota 26.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga na oblodzoną jezdnię! Wypadek, kolizje i pożary. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 19.12.2016

Uwaga na oblodzoną jezdnię! Wypadek, kolizje i pożary. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 19.12.2016 fot. Archiwum www.TVSztum.pl
5 kolizji drogowych i jeden wypadek – to policyjny bilans ubiegłego tygodnia. Część wypadków była spowodowana niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze, ale trzeba przyznać, że w ostatnich dniach oblodzona nawierzchnia była dla kierowców poważnym utrudnieniem. Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego, z tego właśnie powodu, doszło w Cierpiętach (gm. Mikołajki Pom.) 15 grudnia, kiedy to duży samochód osobowy rozbił się na drzewie.

Do wymienionego wypadku doszło na drodze 522. Kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył najpierw w jedno drzewo, a później w drugie. Autem marki KIA podróżował kierowca i pasażer. Obaj odnieśli obrażenia. W tym wypadku także główną przyczyną był poślizg na jezdni pokrytej lodem.

 

18 grudnia w Barlewicach (gm. Sztum) na oblodzonej nawierzchni, prowadząca renault clio nie zapanowała nad pojazdem i zakończyła jazdę w rowie. Na szczęście doznała jedynie ogólnych potłuczeń.

 

Do kolizji doszło także 13 grudnia na os. Witosa w Sztumie (nieprawidłowo wykonany manewr skrętu) zderzeniu uległy dwa auta; 13 grudnia także w Cierpiętach kierowca niepoprawnie wykonał manewr wymijania; 14 grudnia na ul. Kwidzyńskiej w Sztumie kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, co skończyło się kolizją dwóch volkswagenów; 14 grudnia doszło także do zderzenia dwóch innych VW, tym razem w Sztumskiej Wsi (gm. Sztum). Jedno auto najechało na drugie na skutek nie wyhamowania na śliskiej nawierzchni.

 

Ponadto patrol policji 14 i 17 grudnia zatrzymano dwóch pijanych rowerzystów w Nowym Targu i w Sztumie.

 

Do aktu wandalizmu doszło 17 grudnia w Dzierzgoniu przy ul. Jagiełły. Nieznany sprawca powybijał tam szyby w trzech samochodach. W minionym tygodniu zdarzało się, że policyjne patrole odnajdywały na ulicach pijane, zamroczone alkoholem osoby. Policjanci proszą, jeśli bylibyśmy świadkami takiej sytuacji, o zgłaszanie ich dyżurnemu sztumskiej komendy. Takie osoby pozostawione same sobie podczas ujemnych lub bliskich zeru temperatur, mogą zamarznąć. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne.

 

 

Informacji udzielił

Asp sztab. JAROSŁAW PAZIK, KOMENDA POWIATOWA POLICJI W SZTUMIE

 

 

W dniach 12-18 grudnia strażacy interweniowali do 5 pożarów. Jedna z interwencji polegała na oddymieniu budynku. Ponadto usuwano skutki trzech poważnych zagrożeń drogowych.

 

12 grudnia ok. godz. 15 w Postolinie (gm. Sztum) strażacy gasili ogień, który wybuchł w samochodzie osobowym.

 

13 grudnia o godz. 13.37 w Koniecwałdzie (gm. Sztum) dyżurny straży pożarnej zadysponował zastępy strażaków do walki z pożarem garażu wolonostojącego.

 

15 grudnia o godz. 12.27 w Sztumie usunięto zadymienie w piwnicy budynku mieszkalnego spowodowane nieszczelnością pieca C.O.

 

16 grudnia o 17.10 w Sztumie gaszono pożar sadz w kominie budynku jednorodzinnego.

 

16 grudnia o godz. 20.14 w Lipcu (gm. Stary Dzierzgoń) doszło do wybuchu ognia w stodole. Spaleniu uległy dwa baloty sprasowanej słomy wewnątrz stodoły. Zapobieżono rozprzestrzenieniu się pożaru na sąsiedni budynek.

 

17 grudnia o 11.15 w Dzierzgoniu, funkcjonariusze straży ugasili płonącą sadzę w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym.

 

17 grudnia o 21.53 w Sztumskiej Wsi (gm. Sztum) straż pożarna zlikwidowała plamę substancji ropopochodnej na jezdni.

 

18 grudnia o godz. 8.14 w Barlewicach (gm. Sztum) usuwano skutki wypadnięcia z jezdni samochodu osobowego. Auto znajdowało się na boku w rowie. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, która podczas interwencji znajdowała się wewnątrz pojazdu. Poszkodowana(y) został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

Informacji udzielił :

 

kpt. DARIUSZ TREĆ, RZECZNIK PRASOWY KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻT POŻARNEJ W SZTUMIE

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.