Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jaka koncepcja dla sztumskiego zamku? Kolejne spotkanie z przedstawicielami Muzeum Zamkowego w Malborku – 9.12.2016

Jaka koncepcja dla sztumskiego zamku? Kolejne spotkanie z przedstawicielami Muzeum Zamkowego w Malborku – 9.12.2016 fot. Funpage FB Miasto i Gmina Sztum
9 grudnia na Wzgórze Zamkowe w Szumie zawitali przedstawiciele Muzeum Zamkowego w Malborku, aby zapoznać się ze stanem wymienionych nieruchomości. Wszystko po to, by możliwe było opracowanie koncepcji na adaptację zabytku.

Przy okazji obecni specjaliści tj. archeolodzy i konserwatorzy zabytków, obejrzeli zbiory Sławomira Michalika w kościele poewangelickim, gdzie ma swoją siedzibę Towarzystwo Historyczno - Muzealne „Powiśle”.

Spotkanie było kolejnym etapem prac, podjętym zgodnie ustaleniami z Jarosławem Sellinem, wiceministrem, w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na spotkaniu 19 listopada (dyrekcja Muzeum Zamkowego Malborku uczestniczyła w tym spotkaniu - przyp. red.) oraz z kierunkiem, wyznaczonym na mocy uchwały przegłosowanej 23 listopada 2016 r. Rady Miejskiej w Sztumie, wyrażającej zgodę radnych na przekazanie Zespołu Zamkowego w Sztumie Skarbowi Państwa.

 

Na 15 grudnia przewidziano kolejne spotkanie władz samorządowych z przedstawicielami Muzeum Zamkowego w Malborku oraz sztumskiego rycerstwa. Podejmowane będą kolejne decyzje w procesie przygotowania koncepcji zagospodarowania sztumskiego zamku.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.