Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

4 główne powody, dla których warto założyć konto firmowe

Zastanawiasz się nad założeniem konta firmowego? Cały czas wahasz się, bo nie masz pewności czy to dobre rozwiązanie? Poznaj powody, dla których posiadanie rachunku dedykowanego przedsiębiorcom jest naprawdę korzystne.

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz skorzystać z rachunku osobistego. Warto jednak mieć świadomość, że posiadanie typowo firmowego konta wiąże się z wieloma zaletami. Zaletami, które dają dużą przewagę w porównaniu z rachunkami dedykowanymi klientom indywidualnym.

  1. Łatwiejszy dostęp do firmowych finansów

Posiadając konto firmowe, masz łatwy dostęp do finansów przedsiębiorstwa. Możesz wygodnie kontrolować wpływy i wydatki, dzięki czemu zachowujesz płynność finansową. Wiesz, na jakie inwestycje możesz sobie pozwolić. Ponadto masz świadomość, że pieniądze pochodzące z działalności przeznaczasz wyłącznie na rozwój firmy.

Możesz ubiegać się o kredyt przy minimum formalności

Mając konto dedykowane przedsiębiorcom, historia przychodów firmy jest bardzo czytelna. Przydaje się to wówczas, gdy starasz się o kredyt firmowy. Jeśli składasz wniosek w banku, w którym posiadasz rachunek, formalności są ograniczane do minimum - nie trzeba bowiem przedstawiać wyciągów z konta. Jeżeli natomiast ubiegasz się o kredyt w innym banku, wówczas wystarczy wydrukować miesięczne zestawienia przychodów i kosztów.

Rozgraniczasz pieniądze osobiste i firmowe

Posiadając konto indywidualne do celów osobistych i firmowych, tak naprawdę ciężko jest rozgraniczyć finanse. Nigdy nie wiesz, z jakich środków akurat korzystasz. Zakładając konto przeznaczone dla przedsiębiorców, znacznie łatwiej ograniczyć wydatki, korzystając np. z pieniędzy firmowych.

Konto firmowe możesz mieć za 0 zł

Wiele osób rezygnuje z konta firmowego, chcąc poczynić oszczędności - powszechnie uważa się, że to konta osobiste są darmowe. Tymczasem i konto dedykowane przedsiębiorcom możesz mieć za 0 zł. Oznacza to m.in. brak opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, brak opłat za wydanie i korzystanie z karty, darmowe przelewy standardowe czy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski (źródło: https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja).

Chcesz mieć konto firmowe? Dowiedz się, jakie wybrać

Skoro już wiesz, jaką przewagę mają konta firmowe nad osobistymi, czas zastanowić się nad konkretną ofertą. Dobrze jest porównać dostępne propozycje i wybrać tę, która najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom. Musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, czyli:

  • opłaty za prowadzenie konta

O ile zwykle bank nie pobiera opłat za otwarcie rachunku firmowego, tak na porządku dziennym są opłaty za prowadzenie konta. Ich wysokość jest różna, w zależności od oferty konkretnego banku. Trzeba jednak mieć świadomość, że niektóre banki nie pobierają opłat z tego tytułu, co pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych rocznie.

  • opłaty za przelewy standardowe

Większość banków zarabia na opłatach związanych z dokonywaniem przez przedsiębiorcę przelewów. Ale i w tym przypadku można sporo zaoszczędzić - wystarczy wybrać bank, który nie pobiera opłat za przelewy standardowe - nie tylko do ZUS czy urzędu skarbowego, ale również do innych odbiorców. Zakładając, że miesięcznie dokonujesz 20 przelewów, a prowizja wynosi 1 zł, rocznie zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Jeśli nie wiesz, jaki rachunek bankowy wybrać, sprawdź ranking kont na https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych.

4 główne powody, dla których warto założyć konto firmowe
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.