Wydanie nr 208/2021, Wtorek 27.07.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadek w Poliksach i pożar w Postolinie. Strażacy ratowali płonące budynki gospodarcze! Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 24-31.10.2016

Wypadek w Poliksach i pożar w Postolinie. Strażacy ratowali płonące budynki gospodarcze! Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 24-31.10.2016 fot. W. Mocny/OSP Postolin
W minionym tygodniu strażacy podjęli działania do wypadku samochodu osobowego marki VW, którym podróżowały cztery osoby. VW najechał na tył autobusu (przewoźnik regionalny) - 25.10. Do groźnego pożaru, który na szczęście udało się opanować doszło w Postolinie - 24.10.

Do wypadku drogowego doszło 25 października ok. godz. 18.25 w Poliksach (gm. Dzierzgoń). Autobusem podobnie jak VW także podróżowały cztery osoby. Osoba poszkodowana, która wymagała pomocy medycznej została zabrana do szpitala. Pozostałe osoby, które brały udział w zdarzeniu nie potrzebowały pomocy.

 

26.10 o godz. 13.22 dyspozytor straży pożarnej otrzymał informację o pożarze w Jurkowicach (gm. Stary Targ). Ogień pojawił się w suszarni – wewnątrz ziarna kukurydzy. Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że z suszarni (konstrukcji metalowej, wolnostojącej ), w której znajduje się kukurydza wydobywa się dym. Na miejscu właściciel z pracownikami przy pomocy własnych gaśnic próbowali uporać się z ogniem.

 

Niestety to nie jedyne tego typu zdarzenie. Także w Waplewie Wlk. 25.10 ok. 20.30 palił się budynek gospodarczy (szopa), w którym zgromadzono drewno opałowe.

 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowej Wsi (25.10). Ok. godz. 11.51 strażacy podejmowali tam interwencję do usuwania plamy oleju. Plama ropopochodna pojawiła się na odcinku drogi krajowej nr 55 od Sztumu w kierunku Ryjewa (pow. kwidzyński). Stwarzała zagrożenie dla ruchu pojazdów. Ciągnęła się na długim odcinku. Miała długość ok. 8 km i szerokość 20-50 cm.

 

Informacji udzielił kpt. DARIUSZ TREĆ, RZECZNIK PRASOWY KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SZTUMIE.

 

 

 

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu sztumska policja odnotowała kilkanaście
interwencji. - Kilka z nich to interwencje domowe. Wszczęto procedurę Niebieskiej Karty. Zatrzymano także siedem dowodów rejestracyjnych

 

Informacji udzieliła mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA RZECZNIK PRASOWY KPP W SZTUMIE

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.