Wydanie nr 259/2021, Czwartek 16.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Eugenia, Edyta, Jakub, Kornel, Eufemia, Edda, Sędzisław, Antym, Franciszek, Kamila, Sebastiana, Wiktor, Cyprian, Korneli, Korneliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ruch wahadłowy nawet do sierpnia przyszłego roku. Przebudowa skrzyżowania w Sztumie - gigantyczne korki i nerwy kierowców! – 07.10.2016

Dziś po godzinie 8 ruszyły prace związane z wymianą nawierzchni, które znacznie utrudniają ruch pojazdów w centrum miasta. Zwężenie drogi rozpoczyna się na wysokości Starostwa Powiatowego i dochodzi do dawnego Bastera. Skutkuje to gigantycznymi korkami w zasadzie – z każdej strony wjazdu do Sztumu.

Utrudnienia bardzo dobrze widoczne są na naszych kamerach pogodowych, warto zatem przed ruszeniem w trasę zapoznać się z sytuacją na drodze. 

Sznury samochodów stoją już przed rondami w obu kierunkach. Stojąc w korkach cierpią kierowcy, ale i pasażerowie autobusów podmiejskich, którzy tłumnie spóźnili się dziś do pracy lub szkoły.  Przejazd przez Sztum, jak relacjonują kierowcy zajmuje nawet do 45 minut. Jadąc od strony Kwidzyna trochę lepszy przejazd zaczyna się po pokonaniu newralgicznego, przebudowywanego skrzyżowania. Taki stan może się utrzymać przez najbliższe tygodnie, ale jest to konieczne, by zmodernizować niebezpieczne skrzyżowanie w Drodze Krajowej nr 55 na wysokości centrum handlowego.  

Karol Markowski, p.o. dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku rozkłada ręce mówiąc, że taki stan utrzyma się, ponieważ nie ma innego sposobu na przebudowę skrzyżowania na głównej drodze przebiegającej przez miasto. 

Wszyscy mają nadzieję, że następne dni, pod względem przejazdu przez miasto będą lepsze, a przyczyną dzisiejszych korków po części jest także szok kierowców po wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Być może sytuacja się poprawi, ale zapewne nieznacznie. 
Podczas prac już 

- Wahadłowy etap prac jest konieczny, by dokonać połówkowych prac skrzyżowaniu, łącznie z przebudową kanalizacji, która ma przebiegać przez środek jezdni – tłumaczy Rajmund Kirszenstein, kier. Rejonu GDDKiA w Tczewie, a zarazem kierownik projektu. - Kierowcy w Malborku i Kwidzynie na drogach nr 55 i 22 są informowani tablicami o utrudnieniach w ruchu. Budowa planowana jest do końca sierpnia przyszłego roku. 
      
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZMIANACH W ORGANIZACJI RUCHU W ZAŁĄCZONYM MATERIALE WIDEO

ZOBACZ AKTUALNA SYTUACJE DROGOWĄ NA NASZYCH KAMERACH POGODOWYCH WWW.TVSZTUM.PL/KAMERY

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.