Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Napastnik/terrorysta w szkole! Jak się zachować i obronić? Sztumscy policjanci przeszkolili dyrektorów i pracowników oświaty – 27.09.2016

Powiat sztumski: Napastnik/terrorysta w szkole! Jak się zachować i obronić? Sztumscy policjanci przeszkolili dyrektorów i pracowników oświaty – 27.09.2016 fot. KWP w Gdańsku
Pracownicy oświaty usłyszeli o działaniach w przypadku wtargnięcia napastnika do szkoły, odpowiedniej reakcji i o tym, jak ustrzec dzieci i młodzież przed zagrożeniem terrorystycznym. Szkolenie, przykłady obrazujące skutki akcji terrorystów lub napastników wywołały wstrząs wśród uczestników spotkania.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie przeprowadzili szkolenie dla dyrektorów szkół, pedagogów, nauczycieli oraz pracowników oświaty z terenu powiatu, z zakresu postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Szkolenie miało miejsce 27 września.

 

Głównym celem programu jest wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o tego rodzaju zagrożeniach.

 

Poszerzenie wiedzy społeczeństwa o zagrożeniach terrorystycznych to jedno z głównych założeń „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019”. Mundurowi mówili o zasadach postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej.

 

W trakcie szkolenia mundurowi wykorzystali film przygotowany przez władze miasta Warszawy, który zawierał kilka podstawowych zasad postępowania w chwili wtargnięcia zamachowca do szkoły tj. sposobach alarmowania, ewakuacji, udzielania pomocy. Nagranie przedstawiało zdarzenia, które miały miejsce na całym świecie i podparte były relacjami świadków z miejsca zdarzenia.

Uczestnicy biorący udział w debacie, jednoznacznie stwierdzili, że zaprezentowany film wzbudził w nich wstrząsające wrażenie. Wtargnięcie napastnika do szkoły, działania policji oraz reakcje nauczycieli i zachowanie uczniów zobrazowały, jak faktycznie takie zdarzenie może przebiegać i na co należy zwrócić uwagę w sytuacji zagrożenia.

 

mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy KPP w Sztumie

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.