Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Maraton kolarski Żuławy Wkoło. Na trasie piękne widoki i zacięta rywalizacja – 25.09.2016

Maraton kolarski Żuławy Wkoło. Na trasie piękne widoki i zacięta rywalizacja – 25.09.2016 fot. http://zulawywkolo.pl/
Żuławy Wkoło – to impreza kolarska, szosowa, w której uczestnicy pokonują trasę wiodącą, jak sama nazwa wskazuje wokół Żuław. Sam maraton ruszy w najbliższą niedzielę 25 września o godz. 8.00. Start z Nowego Dworu Gdańskiego. Trasy powiodą także przez Nowy Staw, Malbork i Sztum.

Rajd powiedzie trzema trasami długości: 55 km (start godz. 9.00), 75 km (godz. 9.30) i 140 km (godz. 8.00).

 

Kibicujcie garnkami i pokrywkami!

Ta ostatnia 140 km - trasa będzie przebiegać przez Sztum, gdzie zawodnicy zostaną gorąco powitani oraz Piekło. Zapisy startowe są już jednak zamknięte. Aktualnie opracowywana jest lista startowa.

 

 

- Zostały tzw. pakiety VIP premium – zapisy w sobotę lub w dniu imprezy, ale uczestnictwo kosztuje wówczas 150 zł – informuje Andrzej Gołębiowski, organizator ze Stowarzyszenia RowerOver. -Do tej pory zapisało się 660 zawodników. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasteczek i wsi do kibicowania naszym zawodnikom i do witania ich na trasie przejazdu. Zachęcamy do wyjmowania garnków i metalowych misek i kibicowania w starym stylu.

 

 

Nadciąga... cykliczna depresja

Co roku setki uczestników przełamują depresję (cykliczną depresję, jak z przekąsem nazywają tę imprezę uczestnicy) i pełni wigoru mierzą się z nią na jednym z trzech przygotowanych dystansów. Malownicza trasa wzdłuż Wisły, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa dostarcza niezapomnianych wrażeń.

 

Napotkane po drodze budowle hydrotechniczne budzą zainteresowanie i podziw. Pozornie nieciekawy rejon Polski jawi się z pozycji siodełka rowerowego niezwykle atrakcyjnie. Uwagę zwracają słynne domy podcieniowe oraz architektura melioracyjna.

Specyfiką Żuław mogą być zmienne warunki atmosferyczne, ale z uwagi na czekające przeżycia i doznania na malowniczej trasie, warto wziąć pod uwagę zbliżającą się wielkimi krokami imprezę rowerową.

 

Centrum organizacyjne, biuro startowe oraz biuro prasowe będzie znajdowało się w Żuławskim Ośrodku Kultury przy ul. Sikorskiego 21 w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Ostatnie ostrzeżenie

Organizatorzy przestrzegają przed trudnymi ze względów technicznych odcinkami drogowymi.

 

 

- Prosimy zachować szczególną ostrożność w okolicach Malborka (trasa 140km ) oraz w rejonie przebudowy krajowej 7 – możemy przeczytać na stronie imprezy. - Zwłaszcza wyjazdy z placu budowy mogą być niekomfortowe. Końcowy fragment trasy od Stegny może być nieco bardziej wymagający pod kątem koegzystencji z kierowcami pojazdów mechanicznych. Na tym fragmencie planujemy, wzorem Kociewie Kołem, mały, tajny bufet.

 

Fot. zulawywkolo.pl

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
wujek
wujek 27.09.2016, 08:21
Uprzejma uwaga do Pani Redaktor. Czy Pani chce przeprowadzić jakąś rewolucję w nowodworskim komisariacie? Jeszcze raz ktoś z Nowego Dworu wpisze w system mój adres IP przejadę się do Pani osobiście! Zamiast mącić proszę popracować nad moralnością. Ludzie mają oczy i widzą, rozumieją.
Tą wypowiedzią kończe wizyty na Państwa stronie. Pani Kozakiewicz też radzę skończyć.
Kolarz
Kolarz 25.09.2016, 03:53
………………jeżeli to jest rasa ciekawa…………jazda po bagnach……..gdzie te wiatraki………..organizator pisze bzdury i nie prawdę !