Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Grunge owo – rockowy koncert Mad in Poland na pl. Wolności w Sztumie – 20.08.2016

Grunge owo – rockowy koncert Mad in Poland na pl. Wolności w Sztumie – 20.08.2016 fot. Wawrzyniec Mocny
Zespół Mad in Poland zagrał energetyczny, rockowy koncert z elementami grunge. Przyciągnął wielu mieszkańców lubiących nieco cięższe granie. Sobotni koncert (20.08) był udany, także za sprawą pogody, która tym razem okazała się łaskawa.

W informacji o zespole możemy przeczytać, że grupa stworzyła nowy projekt muzyczny, nieco inny od tych, które przeważają w głównym nurcie polskiej sceny. Muzycy są związani z pomorską sceną, pochodzą z Żuław. Z Malborka - basista Piotr Orłowski, natomiast jego koledzy: gitarzysta Błażej Kucman i perkusista Tomasz Boćkowski z miejscowości niedaleko Malborka. Craiga Coppck'a poznali w Wlk. Brytanii. Polscy muzycy przy, którymś z kolejnych spotkań zaproponowali mu współtworzenie zespołu, a ponieważ bardzo mu się spodobała Polska – łatwo dał się namówić.

 

Muzyka zespołu oscyluje wokół rocka i grunge'u, lecz w nieco nowocześniejszym, odświeżonym wydaniu. Przy tak charakterystycznym graniu wysoki głos wokalisty, który śpiewał piosenki, głównie w języku angielskim, zaowocował charakterystycznym, niebanalnym stylem. Nie trzeba dodawać, że przypadł on do gustu sztumskiej publiczności.

 

Cechą charakterystyczną zespołu jest szorstkie brzmienie warstwy instrumentalnej wyraźnie kontrastującej z wysokim głosem wokalisty. Cechą charakterystyczną są piosenki wykonywane w języku angielskim. Wywiad z członkami zespołu w naszym materiale wideo.

Co ciekawe przyjechali oni do nas prosto z Tczewa. Nieco okrężną drogą, bo wiodącą drogą niedaleko Nogatu przez Piekło i Białą Górę. Jak przystało na grupę o mocnym rockowym zabarwieniu – zrobili sobie zdjęcie pod drogowskazem z napisem Piekło.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

A za tydzień koncert w podobnych klimatach zespołów Target i The Lirium.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Koncerty


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.