Wydanie nr 28/2021, Czwartek 28.01.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Augustyn, Manfred, Manfreda, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Piotr, Roger, Tomasz, Waleriusz, Walery
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rejs spacerowy po Nogacie w Malborku. Statek Dominika zaprasza.

Zapraszamy na rejs statkiem po Nogacie ! Startujemy o każdej pełnej godzinie z przystani pod zamkiem w Malborku. Rejs trwa 40 minut w trakcie którego będziecie mieli Państwo możliwość innego spojrzenia na zamek i okolice z perspektywy rzeki.

Witamy serdecznie na pokładzie jednostki DOMINIKA.

Znajdują się Państwo na nowoczesnej, aluminiowej jednostce pływającej zbudowanej w 2014 roku. Model ten nagrodzony został na Międzynarodowych Targach Żeglugi Śródlądowej Waterways 2014, mamy więc nadzieje że poczują się Państwo zrelaksowani i miło spędzą z nami czas czterdziestominutowego rejsu.
 

Rejs nasz zaczynamy od przystani pod Zamkiem Krzyżackim w Malborku.

Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy. W 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Zamek niszczony, odbudowywany i przebudowywany w trakcie tych kilku stuleci zachował się do dziś i jest ogromna atrakcją tej części Europy. Co roku odwiedzają go turyści z całego świata. Wyprawa do malborskiej warowni to wspaniała i niepowtarzalna lekcja historii. Wspaniali malborscy przewodnicy zapewnią Państwu ciekawie spędzony na zamku dzień. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza (zwłaszcza wieczorami podczas "Światła i Dźwięku").


Nogat

Nogat ma 62 kilometry i jest najdłuższą rzeką, leżącą w całości na Żuławach. Łączy Wisłę z Zalewem Wiślanym i szlakiem Pojezierza Iławskiego - poprzez Kanał Jagielloński. Stanowi południowe ramię Pętli Żuławskiej. Nogat stanowi podstawową drogę wodną, dla jachtów płynących z prądem Wisły na szlak Pojezierza Iławskiego. Jest również jedną z najważniejszych, po Szkarpawie rzek Pętli Żuławskiej.

Ową pętlę zataczamy płynąc Nogatem, Wisłą, Szkarpawą i następnie dopływamy z powrotem do szlaku Nogatu. Rzeka jest skanalizowana na odcinku od Białej Góry do śluzy w Michałowie, natomiast od Michałowa do ujścia do Zalewu jest rzeką żeglowną swobodnie płynącą. Prąd rzeki jest minimalny, choć po uruchomieniu elektrowni wodnych przy śluzach Michałowo i Szonowo nieco się powiększył. Dopuszczalne zanurzenie na odcinku skanalizowanym wynosi 1,6 m a na wolno płynącym - 1,4 m. Szlak żeglowny jest oznakowany typowo dla wód śródlądowych - lewa strona szlaku to zielone stożkowe boje, prawa strona - czerwone walce. Część z boi ma fosforyzujące paski, ułatwiające ich dostrzeżenie o zmroku i w nocy.Zapraszamy na rejs statkiem po Nogacie !


Startujemy o każdej pełnej godzinie z przystani pod zamkiem w Malborku. Rejs trwa 40 minut w trakcie którego będziecie mieli Państwo możliwość innego spojrzenia na zamek i okolice z perspektywy rzeki.

Nowoczesny w pełni aluminiowy katamaran zapewni Państwu komfortowe podziwianie okolic nawet przy niekorzystnej pogodzie !

Oferujemy darmowy rejs dla dzieci poniżej 4 roku życia i ulgowe bilety dla dzieci w wieku szkolnym, a także zniżki dla grup zorganizowanych.
 

Statek Dominika
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.