Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trwa nabór do trzyletniego programu skierowanego do bezrobotnych w tym osób niepełnosprawnych – 3.08.2016

Trwa nabór do trzyletniego programu skierowanego do bezrobotnych w tym osób niepełnosprawnych – 3.08.2016 fot. Archium www.TVSztum.pl
„Mobilny i aktywny kapitał ludzki w powiatach malborskim i sztumskim”, to nazwa programu realizowanego na terenie powiatów malborskiego i sztumskiego. Jego głównym celem jest aktywizacja bezrobotnych zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Realizacja projektu trwa od maja br. do września 2018 r. - Liderem przedsięwzięcia jest MOPS w Malborku, który realizuje zadania projektu wspólnie z partnerami:
GOPS: w Malborku, Nowym Stawie, Lichnowach, Miłoradzu, Starym Polu, Starym Dzierzgoniu; PCPR w: Malborku, Sztumie, MGOPS w Sztumie
 

Za pośrednictwem tych instytucji można się jeszcze zapisywać do uczestnictwa w programie.

Warto skorzystać z wielu możliwości jakie daje udział w programie, by poprawić swoją sytuację na rynku pracy, zdobyć nowe umiejętności, ale i poznać nowe osoby. Dodajmy, że są jeszcze wolne miejsca. W PCPR w Sztumie wnioski do udziału zgłosiło 12 osób, natomiast GOPS Starym Dzierzgoniu przyjął ich kilka.

 

- Każda z instytucji biorących udział w programie realizuje rekrutację i działania programowe niezależnie – mówi Ewelina Łęgowska, kier. PCPR w Sztumie. - Jako PCPR kończymy ją we wrześniu. Są jeszcze wolne miejsca do uczestnictwa w programie. Program jest atrakcyjny i stwarza wiele nowych szans, dlatego bardzo zachęcamy do zgłaszania się. PCPR w Sztumie docelowo przyjmie 50 osób z niepełnosprawnościami przez trzy lata programu, a w tym roku 12 osób. 

 

Osoby biorące udział w programie będą mogły skorzystać z szeregu nowych narzędzi takich jak: bezpłatne warsztaty oraz szkolenia zawodowe, wsparcie psychologiczne doradcze w zakresie istotnych kompetencji w poszukiwaniu pracy.

Udział w programie to także możliwość skorzystania z poradnictwa prawnego, zwrot kosztów dojazdu, cateringu na zajęciach grupowych, edukacyjnych, a także usługi o charakterze zdrowotnym (zabiegi rehabilitacyjne, turnusy), czy uzupełnienie wykształcenia...

Organizatorzy programu mają w planach zapewnienie płatnych staży zawodowych. Co ważne udzielane też będą stypendia za udział w szkoleniach.

 

W pow. sztumskim plany rekrutacyjne przedstawiają się następująco:

PCPR Sztum - 50 osób z niepełnosprawnościami:

2016 r. - 12 osób niepełnosprawnych,
2017 r. - 20 osób niepełnosprawnych,
2018 r. - 18 osób niepełnosprawnych.

MGOPS Sztum - 130 osób, w tym 33 osoby z niepełnosprawnościami:
2016 r. - 36 osób,
2017 r. - 52 osoby,
2018 r. - 42 osoby.

GOPS Stary Dzierzgoń - 35 osób, w tym 8 osób z niepełnosprawnościami:
2016 r. - 10 osób,
2017 r. - 14 osób,
2018 r. - 11 osób.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.