Wydanie nr 215/2021, Wtorek 3.08.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weź udział w konkursie, napisz najlepszą recenzję – 01.07.2016

Weź udział w konkursie, napisz najlepszą recenzję – 01.07.2016 fot. Jeśli interesujesz się Pomorzem - jego historią, mieszkańcami, kulturą, literaturą i in.
Jeśli interesujesz się Pomorzem - jego historią, mieszkańcami, kulturą, literaturą to szansa dla Ciebie! Czytasz o nim nie tylko w czasopismach i internecie, masz 18 i więcej lat, a przede wszystkim nie jesteś „rasowym” recenzentem, weź udział w I Konkursie na Recenzję Książki Pomorskiej, organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Zarówno na terenie naszego województwa, jak i poza nim powstaje wiele publikacji dotyczących szeroko pojętego Pomorza: jego kultury, historii, geografii, tradycji, spraw społecznych, gospodarczych i in. Nie brakuje beletrystyki o naszym regionie, prac naukowych i popularnonaukowych, wspomnień, reportaży... Jest zatem z czego wybierać, wybierając materiał do recenzji.

Celem konkursu jest integracja społeczności lokalnej i regionalnej wokół biblioteki, upowszechnianie literatury regionalnej, rozwijanie czytelnictwa oraz promowanie talentów krytycznoliterackich.

Prace nie mogą przekraczać 3,6 tys. znaków tj. dwóch stron znormalizowanego maszynopisu. Recenzje należy przesyłać do 15 lipca br. w dwóch wersjach: elektronicznej (na adres: prac_regionalna@wbpg.org.pl i papierowej (trzy egzemplarze na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – Dział Regionalny, Targ Rakowy 5/6, 80 – 806 Gdańsk).

Ze szczegółami dot. zasad udziału w rywalizacji można zapoznać się w regulaminie, który dołączamy do artykułu.

Bibliotekarze zachęcają zainteresowanych uczestnictwem w konkursie, by zanim podejmą decyzję o wyborze książki, zapoznali się z umieszczonymi na stronie biblioteki cokwartalnymi „Nowościami Regionalnymi" www.wbpg.org.pl/tresc/nowo%C5%9Bci-regionalne, w których prezentowane są publikacje dotyczące Pomorza.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.