Wydanie nr 209/2021, Środa 28.07.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Alfonsa, Samson, Pantaleon, Marcela, Wiktor, Innocenty, Tymona, Tymon, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Profesjonalne kaski rowerowe

Profesjonalne kaski rowerowe fot. Profesjonalne kaski rowerowe
Nieważne, czy jazdę rowerem traktujesz czysto rekreacyjnie, czy może masz daleko sięgające ambicje sportowe. Bezpieczeństwo to podstawa. A skoro mowa o bezpieczeństwie rowerowym – bez kasku ani rusz!

Ochrona głowy i czaszki

Sprawa jest prosta – bez względu na poziom własnych umiejętności, wypadek może zdarzyć się zawsze. Wpływ na to może mieć wszystko – od nierówności samego terenu, przez warunki atmosferyczne (wpływające na widoczność, lecz również na stabilność podłoża), aż po nieostrożność innych osób obecnych na trasie, która jedziesz. Szybkość osiągana na rowerze tylko zwiększa skalę potencjalnego problemu.

Skoro tak - ochrona głowy i czaszki staje się koniecznością. Zwłaszcza, że konsekwencje braku tego typu osłony mogą być bardzo nieprzyjemne i niestety mowa tu nie tylko o ewentualnych bliznach.

Kaski rowerowe stanowią w tej sytuacji zabezpieczenie, które może kazać się bardzo istotne w sytuacji krytycznej. W przypadku wypadku i uderzenia w głowę kask zmniejsza ryzyko wystąpienia wstrząśnieniu mózgu, czy pęknięcia czaszki i chroni przed szeregiem innych sytuacji. Oczywiście nigdy stuprocentowo – ale jednak lepiej w czasie jazdy mieć go na głowie, niż nie mieć. To coś znacznie więcej, niż tylko poczucie bezpieczeństwa.

Jak wybrać dobry kask?

Skoro kask jest istotny, to i jego wybór powinien być przeprowadzony z głową. Przede wszystkim należy szukać takich modeli, które posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa – tak, żeby mieć pewność co do ich jakości i tego, jak będą się sprawdzały w sytuacji zagrożenia.

Zastanawiając się, jakie kaski rowerowe są najlepsze, warto zwrócić uwagę na sposób ich mocowania, a w razie wątpliwości pytać sprzedawców. Skoro ma to być zabezpieczenie przed urazem podczas zderzenia i upadku, to i wspomniane mocowanie musi być sprawdzone.

Przy okazji należy tez zwrócić uwagę na wyściółkę kasku – tak, żeby móc go używać w pełni wygodnie. Można tez wybierać według kolorystyki. Co prawda nie ma to wpływu na parametry techniczne, ale jeśli dla kogoś oporem przed założeniem kasku jest jego wygląd, być może rozwieje swoje wątpliwości gdy zobaczy, jak wiele różnych wzorów jest dostępnych w sklepach rowerowych.

Inne właściwości kasku

Kaski rowerowe to nie tylko skuteczna forma ochrony na okoliczność wypadków. Dodatkowo zabezpiecza przed wiatrem, zimnem, czy deszczem i zmniejsza ryzyko udaru słonecznego, a jednocześnie jest zbudowany tak, by cały czas była zapewniona wentylacja głowy.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

Profesjonalne kaski rowerowe
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarek
Jarek 20.06.2016, 16:22
Trzeba mieć dobry kask ale i trzeba myśleć