Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krwiobus przed sztumskim starostwem. Wspomóż akcję krwiodawstwa – 24.05.2016

Krwiobus przed sztumskim starostwem. Wspomóż akcję krwiodawstwa – 24.05.2016  fot. MGD w Sztumie
We wtorek 24 maja 2016 r. mieszkańcy Sztumu i okolic będą mogli oddać krew, która zasili bank krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Zbiórka odbędzie się tradycyjnie w godz. od 9.00 do 13.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Sztumie (Krwiobus).

Dodajmy, że autobus o którym mowa należy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Przypominamy, że krew mogą oddać osoby pełnoletnie, u których nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do oddania krwi. Nad całą akcję poboru krwi czuwać będzie wykwalifikowany personel medyczny odpowiedzialny za procedurę poboru. Organizatorem zbiórki Młodzieżowa Grupa Działania w Sztumie. Patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Sztumie.

MGD w 2016 r. kontynuuje współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, dlatego organizuje cyklicznie Zbiórki Krwi. Podczas pierwszej w tym roku akcji zebrano 7,2 litra tego życiodajnego płynu. Zgłosiły się wprawdzie 32 osoby, jednakże po wstępnych badaniach tylko 16 osób mogło podzielić się krwią. Przypomnijmy, że relację video z ostatniego pobierania krwi można obejrzeć na www.TVSztum.pl. Okazuje się, że oddawanie krwi nie jest takie straszne. Organizatorzy dziękują wszystkim krwiodawcom za dotychczasowe zaangażowanie i zapraszają na udział w dzisiejszej akcji.

Przypominamy, aby nie przychodzić na czczo oraz przed pierwszym oddaniem krwi zapoznać się z przeciwwskazaniami zdrowotnymi. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.krew.gda.pl.

MGD w Sztumie
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.